Gazdaság / HR

Távozik a MÁV vezérigazgatója

Távozik a MÁV vezérigazgatói posztjáról Heinczinger István, munkaviszonya közös megegyezéssel szűnik meg november 15-i hatállyal - közölte a közlekedési tárca csütörtökön. A közlemény szerint Heinczinger István egy hónapos felmondási idejére járó munkabérén túl más juttatást, végkielégítést nem kap.

Részben kicserélődik a MÁV Zrt. igazgatósága, amelynek elnöke október 15-től Andrási Miklós, tagjai pedig Derzsi András, Kozák Tamás, Mosóczi László és Nátrán Roland. Az új igazgatósági tagok kinevezése 2012. december 31-ig szól.

Igazgatósági tagságáról már korábban lemondott Seregélyes Kálmán és Varga András, és október 15-én ugyanígy döntött Heinczinger István is – közölte a tárca. Hónig Péter közlekedési, hírközlési és energiaügyi miniszter 2009. október 14-én visszahívta a testületből Balogh Andrást és Kalmár Istvánt.

Andrási Miklóst július 1-jén nevezte ki a szakminiszter a MÁV Zrt. igazgatósága élére, majd később elnök-vezérigazgatóvá. Azóta a sajtóban többször jelentek meg találgatások Heinzinger István távozásával kapcsolatban, több lap szerint azért akarták elmozdítani posztjáról, mert nem ért egyet a tervezett vasúti reform több lényegi elemével.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.