Gazdaság / HR

Fizetési könnyítésnél szabad kéz a bankoknak

A Magyar Hitelszövetség és a Banki Hitel Károsultjainak Egyesülete szerint a jegybank által javasolt szigorítások hatására "bebetonozódnának" a korábban felvett hitelek.

A két szervezet szerint a meglévő hitelállományt a szigorítással már nem lehet megváltoztatni, a korábbi időszakban felvett hitelek kiváltása – kedvezőbb hitelre való cserélése – ugyanakkor ezzel sok esetben szinte lehetetlenné válna. Ezért azt javasolják, hogy amikor át kell szerződtetni az ügyfelet egy másik konstrukcióra – például a fizetési könnyítés érdekében, vagy többlethitelt nem eredményező hitelkiváltás esetén – a bankok kapjanak szabadságot az egyedi kockázatkezelésben és a fedezet terhelhetőségében.

Barabás Gyula, a Magyar Hitelszövetség elnöke szerint a nehéz helyzetben lévő lakáshitelesek védelmében megalkotott törvény eddig nem igazolta az elvárásokat.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.