Belföld

Olcsóbb lesz a távhő

Tatabányán közel kilenc százalékkal csökken a távhődíj a fűtési szezon kezdetétől.

Az önkormányzat arra kérte a tulajdonában lévő Komtávhő Zrt.-t, hogy az idei fűtési szezontól bruttó 8,9 százalékkal csökkentse a távfűtés díját a városban – jelentette be csütörtöki, közös sajtótájékoztatóján a Lukács Zoltán, az MSZP és Schmidt Csaba, a Fidesz frakcióvezetője.

A Komtávhő Zrt.-nél az MTI-nek elmondták, a felkérés alapján a távhőszolgáltató tíz százalék kedvezményt ad szeptember elsejétől a hődíjból a lakossági és a közületi fogyasztóknak egyaránt. A Komtávhő számításai szerint ez évente húszezer forintos csökkenést jelent egy átlagos lakásban.

A két frakcióvezető sajtótájékoztatóján elmondta: az intézkedés alapját egyrészt az áfacsökkenés és a gázárcsökkenés teremti meg, másrészt az önkormányzat azon lépései, mellyel közel száz százalékos tulajdonrészt szerzett a Komtávhő-ben. Továbbá hamarosan lezárul a fűtőerőmű vételi eljárása is, mellyel az önkormányzat meghatározó tulajdonos lesz a hőszolgáltató társaságban.

Lukács Zoltán (MSZP) kijelentette, további díjcsökkentést tesz lehetővé, hogy a kormány elkötelezett annak érdekében, hogy 2010-től a távfűtést a legalacsonyabb áfakulcsba sorolják. Schmidt Csaba hozzátette, a kezdeményezést korábban Tatabánya képviselő-testülete ellenszavazat nélkül támogatta és erről a kormányzatot értesítették.

Mindkét frakcióvezető egyetértett abban, hogy a távfűtésben a jövő nem a díjcsökkentésé, hanem meg kell teremteni a mérhető és szabályozható fűtés elterjedését. Ehhez lakossági ösztönző rendszert kell kapcsolni. Tatabányán erre a városi tulajdonba kerülő fűtőerőmű nyeresége képezhet alapot a következő fűtési szezonban.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.