Sport

A BMV kiszáll a Forma-1-ből

A BMW autógyár hivatalosan is megerősítette, hogy az idény végén kivonul a Forma-1-ből.

"Az elnökség tegnap az autósportban való szerepvállalásunk újragondolása mellett döntött – jelentette be a szerdai sajtótájékoztatón Norbert Reithofer, a BMW igazgatótanácsának elnöke. – A Forma-1 már nem tartozik a fő célkitűzéseink közé."
A lépés közvetlen kiváltója a sikertelenség volt, de a vállalat nem hagy fel teljesen az autósporttal, hanem csak a királykategóriában való részvételét szünteti be.
A jelenlegi BMW-Sauber istálló 2006-ban mutatkozott be az F1-ben, miután a cég felvásárolta a svájci Sauber csapatot. A bajorok eddigi egyetlen diadalát a lengyel Robert Kubica aratta, akit tavaly júniusban Montrealban intettek le elsőként. A gyári istálló megalapításáig a BMW – 2000 óta – a Williamst látta el motorokkal.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.