2024. április 26. - Ervin

Kajak-kenus sikerek

Kovács Katalin, Vajda Attila és Molnár Péter nyerte az egyes küzdelmeket 500 m-en a szegedi Maty-éren zajló kajak-kenu HP Kupa Eb- és vb-válogatón.
2009. június 20. szombat 19:09 - HírExtra
A táv szombat délutáni döntőiben a női kajakosoknál igazi sztárparádét láthatott a közönség: a pénteken, 1000 m-en győztes, vb-címvédő Kovács mellett ott volt a rajtnál az athéni olimpiai bajnok Janics Natasa, a 2006-os világbajnok Benedek Dalma, valamint Paksy Tímea és Kozák Danuta is. A nagy érdeklődéssel várt futamot végül Kovács nyerte Benedek és Kozák előtt, Janics csak negyedik lett. Kérdés, hogy ha Kovács a 18 órakor kezdődő párosfináléban is diadalmaskodik Janiccsal, melyik számot vállalja majd. Storcz Botond szövetségi kapitány ugyanis kikötötte, hogy a versenyzők az ötkarikás távokon egyetlen számban indulhatnak a világversenyeken, tehát nincs duplázás, netán triplázás.

A pénteken, egy kilométeren szintén győztes, pekingi bajnok kenus, Vajda ezúttal sem hagyott kétséget afelől, hogy a hazai vizeken ő a legjobb, míg a fiatal Molnár nagy küzdelemben utasította maga mögé a riválisokat a férfi kajakosoknál.

A vasárnapig tartó HP Kupa az olimpiai távú egyes és páros számok esetében egyaránt kvalifikál a jövő heti, brandenburgi Európa-bajnokságra és az augusztusi, dartmouth-i vb-re, a nem ötkarikás számokban pedig a kontinensviadalra. Az 500 m férfi és női K-1, valamint C-1 egyformán olimpiai szám.