2025. szeptember 14. - Szeréna, Roxána

Gíró-Szász: Gyurcsány nagyobb kárt okoz most, mint hat év alatt

Giró-Szász András szerint a Gyurcsány-kormány mostani tehetetlensége nagyobb károkat okoz, mint a kabinet elmúlt hatéves tevékenysége.
2009. február 22. vasárnap 08:21 -
A Századvég Alapítvány igazgatója úgy véli: ha a kormány tavaly ősszel világosság tette volna, hogy milyen a valós gazdasági helyzet Magyarországon - akár a saját kárára is -, akkor maguk a szocialisták sem tudtak volna szembe menni a szükséges intézkedésekkel, hiszen azzal az ország rendbetételét akadályozták volna.

Giró-Szász András rámutatott azonban, hogy a kabinet az elmúlt öt-hat hónapban sem cselekedet megfelelően, ezzel pedig sokkal többet ártott, mint a korábbi hat évben.

Mint mondta, korábban a kabinet csak a politikai támogatottságát veszíthette el az elhibázott lépésekkel, és a szükséges intézkedések meghozatalának elmaradásával, a mostani cselekvésképtelenségében, ha úgy tetszik, gyávaságában viszont nemcsak Gyurcsány Ferenc kormánya, hanem az egész ország belebukhat.

Szavai szerint gazdaságilag behozhatatlan hátrányt szenvedett az ország az elmúlt hónapokban.

A politikai elemző az előrehozott választások lehetősége kapcsán azt mondta: egy ilyen voksolásnak egyértelműen a kis pártok lehetnek a vesztesei, hiszen az MDF és az SZDSZ kiesne a parlamentből. Ezek a tömörülések most azzal küzdenek, hogy a saját parlamenti továbbélését tekintsék-e fontosabbnak, vagy az ellenzéki magatartást.
Forrás: Inforadio.hu
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Belföld témában
Ön megbuktatná a Fidesz-kormányt?
Igen
Nem
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását