Belföld

A kormány rámozdult a fegyveres bűnözőkre

Szigorítaná a fegyveres támadók esetében a Büntető törvénykönyvet (Btk.) az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium.

A kormányzatnak reagálnia kell arra, hogy megszaporodtak az országban a fegyveres rablások, ugyanis tűrhetetlen és elfogadhatatlan, hogy valaki fegyvert emeljen másra – mondta a rendészeti minisztérium vezetője. Szigorítanák a fegyveres támadások és a visszaeső szabálysértők büntetését.

Szigorítaná a fegyveres támadók esetében a Büntető törvénykönyvet (Btk.) az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium – jelentette be a tárca vezetője pénteken Egerben, miután megbeszélést folytatott hat kelet-magyarországi megye rendőri vezetőivel. 

Ugyancsak súlyosabban büntetnék azokat az elkövetőket, akik korábban olyan cselekményt követtek el – például kisebb értékű lopást – amely a szabálysértés kategóriájába tartozik – mondta Draskovics Tibor. A Btk. tervezett módosítása során megerősítik a jogos védelem, sőt a megelőző védelem lehetőségét annak érdekében, hogy a polgárok védekezhessenek, ha személyüket, vagyonukat fenyegeti valaki – tette hozzá a tárcavezető. 

A kormányzatnak reagálnia kell arra, hogy megszaporodtak az országban a fegyveres rablások, ugyanis tűrhetetlen és elfogadhatatlan, hogy valaki fegyvert emeljen másra. Ennek megfékezése érdekében a legkeményebben kell büntetni az ilyen bűncselekményeket – mondta, hozzátéve: ennek megfelelő szabályozást fognak előterjeszteni a parlamentben. Ugyanakkor a hatékony bűnüldözés feltétele a határozott és egységes ügyészségi és bírósági jogalkalmazás is – vélekedett. 

A Fidesz "három csapás" elnevezésű, a harmadik erőszakos bűncselekményt automatikusan életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntető törvényjavaslatával kapcsolatban kérdésre válaszolva úgy fogalmazott: a mostani helyzet hatásosabb, sőt keményebb választ igényel, mint az "amerikai importtermék". Ugyanakkor hozzátette: a Fidesz javaslatát véleményezésre elküldte a legfőbb ügyésznek, a Legfelsőbb Bíróság elnökének az Országos Igazságszolgáltatási Tanácsnak és a Kriminológiai Társaságnak.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.