Sport

Kurányi lelépett – nem is lesz többé válogatott

A német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya azt mondta, hogy a jövőben nem hívja meg a nemzeti együttesbe Kevin Kuranyit, a Schalke 04 támadóját.

Joachim Löw azután jelentette ezt be, hogy a csatár, akit a szakvezető nem nevezett a 18 fősre szűkített keretébe – anélkül, hogy bárkinek szólt volna -, eltűnt a dortmundi stadion lelátójáról a 2-1-re végződött, szombat esti Németország-Oroszország vb-selejtező szünetében. Addig a szintén kimaradt egyik futballista és a technikai személyzet tagjainak társaságában nézte a meccset.

"Megértem a csalódottságát, ám a reakciója elfogadhatatlan és érthetetlen – fakadt ki Löw, hírét véve Kuranyi önkényes eltávozásának. – A nemzeti válogatottban 20 játékos van, és nekünk, szakvezetőknek olykor kemény döntéseket kell hoznunk."

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.