Gazdaság / HR

Hazánk a „hónap piaca”

E héttől kezdődően a hónap végéig Magyarország "A hónap piaca" az amerikai kereskedelmi minisztérium honlapján. Az amerikai kormány úgynevezett "exportportálján" (www.export.gov) - amely az amerikai vállalatok nemzetközi tevékenységét hivatott segíteni -

 A hónap piacaként szereplő Magyarországról az amerikai kereskedelmi tárca egyebek mellett közli: a kommunizmus 1989-es összeomlása óta az ország szinte teljesen átállt a központi tervezésű gazdaságról a piacgazdaságra, a GDP több mint 80 százaléka a magánszektorból származik.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.