Nagy verést kapott a Csíkszereda
				A címvédő Alba Volán 6-2-re nyert a HC Csíkszereda otthonában a jégkorong ob I döntőjének második mérkőzésén, ezzel 2-0-ra vezet.     Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc harmadik felvonására kedden kerül sor Székesfehérváron.
									
						
			2008. március 16. vasárnap 19:20 - Hírextra
			
			
			
			
			
			
		 
		
				Döntő, 2. mérkőzés:
HC Csíkszereda - Alba Volán 2-6 (1-2, 0-2, 1-2)
gól: Mihály (8.), Kramny (60.), illetve Ocskay (5.), Galvins (20.), Ftorek (23., 28., 53., 56.)
    A négy győzelmig tartó párharc állása: 2-0 az Alba Volán javára. A következő mérkőzést kedden rendezik Székesfehérváron.
    Erősen kezdett a vendégcsapat, és Ocskay - aki az előző összecsapáson mesterhármast ütött - szerencsés góllal vezetést szerzett. Gyorsan jött a válasz, ám közvetlenül az első szünet előtt Galvins is eredményes volt távolról.
    A második játékrész elején Ftorek előbb emberelőnyben, majd azonos létszámban messziről, a kapus hathatós segítéségével talált be. Később Horváth is gólt lőtt - ezt a tévés visszajátszások igazolták -, ám a bíró nem adta meg, olyan gyorsan vágódott ki a pakk a hálóból.
    A záró játékrészben Ftorek megszerezte harmadik és negyedik találatát is, viszonylag könnyedén. Az amerikai csatárnak ezen kívül volt egy gólpassza is, így öt ponttal zárta a csatát. A végeredményt egy emberelőnyös góllal állította be Kramny.
    Az Alba Volán a playoffban eddig az összes, szám szerint mind a hét meccsét megnyerte.
							
Forrás: MTI