Belföld
Belső „ellenzék” mérgezi a fővárosi koalíciót?
Mint, ahogy azt már sejteni lehetett két éve is, amikor hosszú ideig halogatták a fővárosi „szentélyben” a koalíciós megállapodás aláírását, úgy most is kiderült, hogy még mindig akadozva nyikorog az MSZP-SZDSZ szekér. Egyre inkább úgy tűnik a
Sokféle információ száguldozik az újságírói társadalom kisebb-nagyobb zegzugaiban. A minap a fülünkbe jutott, hogy a budapesti vezetésben az eddigi apró-cseprő nézeteltérésekhez képest mélyebb a probléma a két párt között, mint ahogyan azt sokan szeretnék vagy sejtik. Persze ez a nyitott szemekkel közlekedő embernek-újságírónak egyértelmű, hiszen hónapokig nem tudtak megegyezni a pártok, hogy kinek mi a feladata a Fővárosi „parancsnokságon”, illetve még sorolhatnánk a különböző „gyanús” eseményeket.

A közeli múltban is mondhatjuk, hogy a farok csóválta a kutyát az újbudai választáson, ahol az SZDSZ-es Lakos Imrét indították a Fidesz jelöltje ellen annak ellenére, hogy az MSZP-s jelölt egy közvélemény-kutatás szerint sokkal nagyobb eséllyel szerepelt volna. Tehát valami „felsőbb” akarat sugallatára (talán a koalíció felbomlásának szele miatt) indították Lakost.
Ezzel el is jutottunk mostani témánkhoz, ami Lakos Imre személyéhez fűződik. Ugyanis bizonyos információk szerint pont ő az a személy, aki a Fideszes Vitézy Dáviddal „beszédes” kapcsolatot tart fenn, amik állandó feszültséget okoznak a fővárosi városatyák között. A „Vekés Dávidnak” is becézett, mindig fitt és nett fiatalember nemrég – talán nem véletlenül – ugrott a legutóbbi „információra” is, mármint hogy Antal Attila fia annál a cégnél tevékenykedett, ahonnan jött az egyetlen BKV autóbusz tender. A probléma nem az, hogy Vitézy úr erre felhívta a nyilvánosság figyelmét – bár jobban tájékozódhatott volna, mert mint kiderült kb. 20%-ban volt csak igaza -, hanem az, hogy egyre sejthetőbb: az SZDSZ belülről mérgezi a városi koalíciót. Pedig Budapestnek arra lenne szüksége, hogy gyors és határozott irányítása legyen. Természetesen az is előfordulhat, hogy az elmúlt hétvégi csúfos Lakos vereségről akarják a sajtó figyelmét elterelni, s ilyen tekintetben a lépésük sikeresnek mondható. Nem valószínű, hogy Antal fiának raktárosi állása hatással lenne a pályázatra, amit régen ott hagyott és külső cég alkalmazottjaként dolgozott a pályázónál. De az biztos, hogy tragikus a buszaink állapota, amiket egy újabb politikai csatározás miatt nem fognak lecserélni még hosszú ideig.
Koránt sem mellékes szál a témában, hogy amióta Antal az új BKV „vezér”, azóta 9 milliárd forintot spórolt meg és kezdi normalizálni azt a kaotikus állapotot, amit a volt góré, Aba Botond hagyott maga után, aki – mit ad Isten – Lakos és Demszky „szívszerelme” volt. Lehet, hogy kiderült, Antal jobban végzi a dolgát és nem hajlandó bizonyos lépésekre. Ezt nem tudhatjuk, de egy biztos roppant nehéz lesz így eredményeket felmutatnia a budapesti vezetésnek. Talán lassan az SZDSZ-nek tudomásul kéne venni, hogy ők azok, akik 2-3%-on mocorognak és Demszky sem lenne sehol, ha Hagyóék nem állnak mögé.