Belföld
Fontosabb a profit, mint a gyermekek ellátása
A Fidesz szerint elfogadhatatlan, hogy az egészségügyi kormányzat számára a profitérdek fontosabb, mint a gyermekek megfelelő kórházi ellátása - mondta a párt szakpolitikusa vasárnap Budapesten.
"A profitérdek, a profitéhség, valamilyen egészen gátlástalan üzleti magatartás ma már előrébb való, mint a magyar egészségügyi ellátás, vagy akár a gyermekellátás" – jelentette ki sajtótájékoztatóján Pesti Imre fideszes országgyűlési képviselő.
A politikus elfogadhatatlannak nevezte, hogy a Heim Pál gyermekkórház nem kapott pluszforrást a több beteg ellátására, és "adminisztratív okok miatt" nem kapja vissza bizonyos ellátási kapacitások finanszírozását, s nem stabilizálják az intézményt. A kórház havonta 50-60 millió forinttal kevesebbet kap a gyermekellátásra, mint kellene – mutatott rá.
Ugyanakkor – mint mondta – a magántulajdonban lévő HospInvest kórházüzemeltető cég által privatizálni szándékozott kazincbarcikai kórház kap pluszvolument.
Közölte: a gyermekellátás feladatainak döntő részét a Heim Pál gyermekkórház látja el, ahol nem csak a fővárosi és a régió gyermek betegeit fogadják, hanem az ország minden pontjáról érkeznek ide gyógyításra szorulók. Sok betegségfajtát csak itt tudnak kezelni – mondta a politikus.
Ennek ellenére a kórház nem kapott a súlyponti besorolást, folyamatosan alulfinanszírozott, 2007 elejétől csődközeli állapotban van – tette hozzá.
Pesti Imre szerint az a 400 millió forint, amit a kormány egészségügyi kommunikációra akar költeni "jócskán elég lenne arra", hogy a Heim Pál gyermekkórház anyagi helyzete rendeződjön.
A politikus emlékeztetett: a gyermekellátásban az átalakítás előtt 2074 kórházi ágy volt, a 2006-os átalakítás után ez a szám 1047-re csökkent.
Forrás: MTI