Bűnügy

Kevesebb a halott Szabolcsban

Érezhetően, mintegy 30 százalékkal csökkent a közúti balesetek száma Tiszavasvári környékén, amióta átadták az M3-as autópálya Nyíregyházáig tartó szakaszát - hangzott el a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Baleset-megelőzési Bizottság (MBB) évértékelő ülésén

"A megalakuló autópálya-rendőrség munkája a remények szerint a balesetek számának további csökkenését fogja eredményezni" – beszélt a testület és az MBB reményeiről Fülöp Gergely megyei rendőrségi sajtóreferens.

Az is biztos, hogy a megyeszékhely keleti felén az autópálya és az elkerülő út hatására már nem a körúton dübörögnek a kamionok. Mérések szerint Záhony irányába a tehergépkocsi-forgalom 80 százaléka már az új utakon halad. Ugyanakkor a kétszer két sávos körúton a kamionok híján nőtt a megengedett sebességnél gyorsabban hajtók száma – állították közlekedési szakemberek.

"Az előző évhez viszonyítva a személyi sérüléssel járó közúti balesetek száma 1.122-ről 1.042-re változott, ami hét százalékos csökkenést jelent" – említette a jó hírt Kovács Gábor, az MBB ügyvezető elnöke. Ám ehhez hozzátette a rosszat is: 71-en vesztették életüket a megye útjain közúti baleset következtében, ami kilenc százalékkal magasabb érték, mint egy évvel korábban volt.

A baleseti okok között hosszú évek óta a gyorshajtás vezet 24,2 százalékkal. Ezt követte a figyelmetlenség (például vezetés közben mobiltelefon használata) 23 százalékkal, míg az elsőbbségi jog meg nem adása a balesetek ötödét eredményezte.

"A közlekedés-biztonsági és baleseti helyzet javítása érdekében fenn kell tartani a főutak folyamatos, fokozott ellenőrzését" – fogalmazta meg Tamás György Lajos megyei rendőrfőkapitány-helyettes.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.