Sport

Öt veterán birkózónk világbajnok

Szombathelyen vasárnap az ötödik magyar elsőség megszületésével fejeződött be a kötöttfogású birkózók veterán-világbajnoksága. 28 országból 301 birkózó rajtolt, ami a veterán világbajnokságok történetében részvételi csúcs.

A zárónapon az A-korcsoport (35-40 évesek) 71 szereplője lépett szőnyegre, ezzel véglegessé vált, hogy 28 országból 301 birkózó rajtolt, ami a veterán világbajnokságok történetében részvételi csúcs.
A 63 kg-ban Mátyás Gábor aranyérmet nyert, a 85 kg-ban Kismóni János, illetve a 130 kg-ban Rajos Csaba ezüstérmes lett.

A magyar veteránok összességében 5 arany-, 3 ezüst- és 7 bronzéremmel zárták a világtalálkozót. A legtöbb első helyet – hetet – az oroszok gyűjtötték be. Magyarország és Irán 5-5, Svédország 3, Csehország, Németország és Ukrajna 2-2 világbajnoki címet szerzett, és 9 országnak jutott 1-1 arany.

Forrás: MTI

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.