Belföld

Fidesz: Kóka és a rokonok

Kóka János ne várjon év végéig, hanem azonnal távozzon a gazdasági miniszteri posztról - követeli a Fidesz, amelynek nevében Cser-Palkovics András helyettes szóvivő csütörtökön azt mondta: Kóka János szerintük minden idők legsikertelenebb gazdasági minisz

Cser-Palkovics András szerint az SZDSZ-elnök Kóka János azért akar még pár hónapig miniszter maradni, hogy vezetésével kiárusíthassák a nemzeti vagyont. A politikus ezzel arra utalt, hogy Kóka János nemrég megerősítette: szeretnék, ha a tőzsdén keresztül privatizálnák például a Magyar Villamosművek kisebbségi részét, a Szerencsejáték Zrt-t és a Volán-társaságokat.

A másik ok a két tisztség – a miniszteri és a pártelnöki – párhuzamos betöltésére az is lehet, hogy sajtóhírek szerint fel akarják tölteni az SZDSZ pártkasszáját. A helyettes szóvivő azt mondta: a gazdasági minisztériumot használják fel arra, hogy baráti-rokoni körbe tartozó cégek kapjanak állami támogatást. Példaként a Dataplex Kft.-t, a korábban Kóka János által alapított Medtcom Kft.-t és a Cardnet Zrt.-t hozta fel a helyettes szóvivő, ezekben a társaságokban ugyanabba a körbe tartozó személyek jelentek meg, majd jutottak nagy összegű állami pénzhez – mondta.

A Független Hírügynökség kérdésére Cser-Palkovics András nem tudott bizonyítékot mutatni arra, hogy a liberális pártkasszába is jutna pénz ezen cégektől. Mint mondta, ő csak a sajtóban megjelent feltételezéseket tolmácsolta.

Forrás: FH

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.