Külföld

Lezuhant egy tűzoltórepülő Görögországban

Két pilóta meghalt, amikor lezuhant egy tűzoltó-repülőgép hétfőn Görögországban, miközben az Evia-szigetén pusztító tűz oltásában vett részt, közölte a sziget egyik városának polgármestere.

A tűzoltóság szóvivője egyelőre nem tudta megerősíteni a pilóták halálát: az AFP francia hírügynökségnek elmondta, hogy elvesztették a kapcsolatot a helyszínen lévő tűzoltóparancsnokkal, csak annyit tudnak, hogy a gép lezuhant. A szerencsétlenség okát egyelőre nem lehet tudni.

Összesen hét repülőgép, több mint hatvan tűzoltó 22 tűzoltóautóval veszt részt az Evia-sziget déli oldalán hétfő reggel óta égő tűz oltásában. A lángok több száz hektárnyi olajfát, és platánt pusztítottak el, és a tűz közelsége miatt egy települést elővigyázatosságból kiürítettek a hatóságok.

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.