Külföld

Go, tovarisi!

Négy orosz diplomatát utasít ki Nagy-Britannia, így válaszolva arra, hogy Moszkva nem hajlandó kiadni a Litvinyenko-gyilkosság egyik gyanúsítottját - közölte hétfőn David Miliband brit külügyminiszter.

Alekszandr Litvinyenkót tavaly novemberben mérgezték meg radioaktív anyaggal a brit fővárosban. Gyilkosát azóta sem sikerült megtalálni, az egyik gyanúsítottat, Andrej Lugovoj-t pedig Nagy-Britanniában szeretnék kihallgatni a britek. Lugovoj egyébként tagadja az ellene felhozott vádakat, szerinte Litvinyenkót az orosz maffia vagy a brit titkosszolgálat ölette meg.

Miliband bejelentése szerint nemcsak négy diplomatát utasítanak ki az országból, de több kétoldalú kérdésben – egyebek mellett a vízumkiadás gyorsításának ügyében – felfüggesztik a tárgyalásokat Moszkvával.

Legutóbb 1996-ban utasítottak ki Nagy-Britanniából négy orosz diplomatát kémkedés miatt.

Forrás: Független Hírügynökség

© 2026 Hírextra. Minden jog fenntartva.