2025. június 25. - Vilmos

Már öt halottja van a hőségnek

Nyolc napja tart az elviselhetetlen hőség Görögországban: a kánikula már öt halálos áldozatot követelt és hosszan tartó áramkimaradásokat eredményezett - közölték szerdán görög illetékesek. Ennyi ideig még sosem tartott a hőhullám Görögországban.
2007. június 28. csütörtök 07:47 - Hírextra
A napközben 44 Celsius fokos hőmérséklet áldozatai általában nyugdíjasok. Néhány televízió már azt közölte, hogy 10-re emelkedett a kánikula halálos áldozatainak a száma, de ezt az adatot hivatalosan még nem erősítették meg.

A túlzott áramfogyasztás miatt több helyen - egyebek mellett Athén északi külvárosaiban - hosszan tartó áramkimaradások voltak. Az állami áramszolgáltató illetékesei már azt csodának tartják, hogy ennél is nagyobb problémák nem voltak az ellátással. Kedden rekordmértékú, 10489 megawatt áramfogyasztást regisztráltak, ebből 3867 megawatt volt Athén fogyasztása.

A görög fővárosban kedden 44,8 fokot mértek, ez rekord, mióta 110 éve elkezdtek kimutatásokat készíteni az időjárásról. Athéntól északra Nea Filadelfiában pedig 46,2 Celsius fokot mutattak a hőmérők: ez is rekordnak számít.

A kánikula miatt a görög hadsereg katonái nem gyakorlatoztak, a köztisztviselőket korábban hazaküldték a munkából.

A hőhullám az előrejelzések szerint csütörtökig marad Görögországban.
Forrás: Független Hírügynökség
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Külföld témában
Mit várhatunk Joe Biden elnökségétől?
Visszatér a józan ész a Fehér Házba
Újra jön a neoliberalizmus
Semmi nem változik
Biden megbuktatja az európai féldemokráciákat
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását