2025. december 31. - Szilveszter

Kármán Irén politikai thrillert és játékfilmet készítene az olajszőkítésről

Fizikailag ugyan visszavetette a péntek esti támadás Kármán Irén oknyomozó újságírót, de hosszú távra tervez és egy politikai thrillert ír az olajügyekről. A sérült újságírón pénteken hasi műtétet hajtottak végre és 8 napig még biztosan nem hagyhatja el a
2007. június 25. hétfő 07:18 - Hírextra
Jelenleg nem csak dolgozni, de még felülni sem tud Kármán Irén, akit péntek éjszaka támadtak meg - ezt a sérült újságíró mondta a kórházban a Független Hírügynökség tudósítójának. Hozzátette: a történtek csak fizikailag vetették vissza, de hosszú távra tervez. Amint felépül, folytatja annak a játékfilmnek az írását, amely a rendszerváltás utáni legnagyobb gazdasági bűncselekményt dolgozza fel. A film műfaja politikai thriller.

Az újságíró szerint nem az ő személye, hanem az a legfontosabb, hogy minél többen megismerjék a témát. Az úgynevezett olajszőkítés 1500 milliárd forint kárt okozott a magyar államnak. A hagyományos olajmaffia már eltűnt, az érintettek nagy része pedig börtönben ül, de Kármán Irén úgy véli: az olajból származó pénzek nagy része a fehér gazdaságba, illetve korrupciós pénzként az államigazgatásba folyt vissza.

Az újságíró elhallgattatása azoknak az érdekeit szolgálhatta, akiknek a gazdasági előnyszerzése veszélybe kerülhet azzal, ha a kérdés folyamatosan napirenden van.

Az újságírón pénteken éjszaka hasi műtétet hajtottak végre, a varratokat legkorábban 8 nap múlva szedhetik ki. Kármán Irén az újságírók együttérzése mellett a blogosok támogatását tartja a legfontosabbnak.

Vasárnap délután 4-kor körülbelül ötvenen gyűltek össze a fővárosi Szent János Kórháznál, a megvert oknyomozó újságíró melletti szolidaritási tüntetésén. A néma demonstráción megjelentek újságírók és civil szimpatizánsok is. A félórás demonstráció résztvevői egy-egy szál virágot vittek, a csokrot beküldték a kórházban lévő Kármán Irénnek.

Az oknyomozó újságírót két ismeretlen férfi rabolta el és verte eszméletlenre pénteken éjjel. Ezután megkötözték és a Duna-parton kidobták egy autóból, ahol egy horgász talált rá. A kórházban derült ki, hogy belső sérülései is vannak.
Forrás: FH
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Legfrissebb hírek
Legolvasottabb hírek
Legfrissebb írásaink
Legolvasottabb írásaink
Szavazás Bűnügy témában
Ön mivel büntetné a halált okozó ittas vezetést?
Azzal amit okoz: halállal
Életfogytiglan
Tíz lév letöltendő
Néhány év elég
Jogosítvány örökös elvétele
Nem büntetném
ÁLLÍTSA BE A DÁTUMOT ÉS MEGTUDJA MI TÖRTÉNT AZNAP A VILÁGBAN
A HírExtra különleges időgépével nem csupán egyetlen hírre, de az adott nap teljes híranyagára rátalálhat, az oldal fennállása óta.
Dátum: - - Idő: -
FOTÓTÁR
Felkapcsolták a margitszigeti futókör LED-világítását