Négy év felfüggesztett börtönre ítélte egy tokiói bíróság a francia Christian Dior divatház volt alelnökét, miután illegális drogokat találtak egy csomagjában. A 37 éves férfi Párizsból küldött egy kokaint tartalmazó csomagot tokiói lakására, ahol a japán
2007. június 19. kedd 07:43 - Hírextra
Guillaume Monniert még márciusban tartóztatta le a japán rendőrség, miután elfogták a nyolc gramm kokain tartalmazó csomagot. A hatóság emberei a Dior alelnökének tokiói lakásán még többféle, kis mennyiségű drogot találtak, többek között négy gramm marihuánát.
A tárgyalást vezető bíró az indoklásában elmondta, hogy többek között azért engedték el felfüggesztett börtönbüntetéssel, mert megbánta bűnét, illetve mivel letartoztatásának híre az egész világon elterjedt és kirúgták állásából, így már megkapta büntetését.