Belföld
Gyurcsány marad a Parlamenttel szemben
Nem költözik az új kormányzati negyedbe a Miniszterelnöki Hivatal és a kormányfő. A miniszterelnök inkább a Parlamenttel szemben lévő épületet választja székhelyéül, amelyben most a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium működik. Gyurcsány Feren
Az új kormányzati negyed a mostani tervek szerint 2009 közepére készül el. Ezt azonban nehéz lesz tartani, legutóbb az építészeti pályázat beadási határidejét kellett meghosszabbítani 90 nappal. Bár a megismételt tender pályázati díját is csökkentették, egyelőre kevesebb az érdeklődő: míg az első körben 23-an vásárolták meg a tendercsomagot, addig az olcsóbb pályázati anyagot egyelőre csak tízen kérték.
Előfordulhat, hogy mire a negyed felépül, már új kormányfő dönt a Miniszterelnöki Hivatal helyszínéről – olvasható a Népszabadságban.