Belföld
Az MDF „disznóságot” orrol a digitális táblák esetében
A Magyar Demokrata Fórum valamilyen "disznóságot" sejt az iskolai digitális táblák beszerzése körül - mondta Almássy Kornél, a párt alelnöke pénteki sajtóértekezletén.
Az ellenzéki politikus kiemelte: a korábban Magyar Bálint vezette oktatási tárca informatikai beszerzési botrányai után az MDF attól tart, hogy a digitális tábla program elsősorban valamely gazdasági-informatikai csoport érdekeit szolgálja. Az MDF átlátható és szigorú közbeszerzési eljárás lefolytatását várja el ebben az ügyben a kormányzattól – tette hozzá Almássy Kornél.
Az MDF azt javasolja a kormány fejlesztéspolitikai államtitkárságának: az iskolák számára írjanak ki belső pályázatot, hogy az intézmények dönthessék el: az uniós forrás adta lehetőségen belül maguk döntsenek arról, mire van szükségük.
Forrás: MTI