2024. június 7. - Róbert

Szlovákia és Új-Zéland is először szerzett pontot

A szlovák és az új-zélandi labdarúgó-válogatott is először szerzett pontot a világbajnokságok történetében: a két gárda kedden 1-1-es döntetlent játszott egymással a dél-afrikai torna F csoportjában. A szlovákok történelmi gólját Robert Vittek szerezte az 50. percben, míg az új-zélandiak a 93. percben egyenlítettek Winston Reid fejesével.
2010. június 15. kedd 16:11 - HírExtra
Az 1982 után másodszor vb-résztvevő új-zélandiak mostanáig mind a három vb-meccsüket elvesztették, míg Szlovákia újonc.

F csoport, 1.forduló:
Új-Zéland - Szlovákia 1-1 (0-0)
-------------------------------
Rustenburg, Royal Bafokeng Stadion, 15 ezer néző, v.: Jerome Damon (dél-afrikai)
gólszerzők: Reid (93.), illetve Vittek (50.)
sárga lap: Lochhead (42.), illetve Strba (55.)

Új-Zéland:
----------
Paston - Reid, Vicelich (Christie, 78.), Nelsen, Smith - Bertos, Killen (Woods, 72.), Elliot, Lochhead - Fallon, Smeltz
Szlovákia:
----------
Mucha - Zabavnik, Skrtel, Durica, Cech - Strba, Weiss (Kucka, 91.), Hamsik, Jendrisek - Vittek (Stoch, 84.), Sestak (Holosko, 81.)

II. félidő:
-----------
50. perc: Sestak jobb oldali beadása után Vittek 8 méterről fejelte a labdát a kapu jobb sarkába (0-1).
93. perc: Smeltz ívelte be a labdát a bal oldalról, Reid pedig a bal alsó sarokba fejelt (1-1).

Az új-zélandiak kezdték lendületesebben a mérkőzést, azonban a 10. perctől már érezhető volt a szlovákok nagyobb játéktudása. Ugyan nyomasztó fölény nem alakult ki, de egyértelműen az európai gárda irányította a játékot, míg az új-zélandiak leginkább csak ügyetlenkedéseikkel tűntek ki.

A folytatásban a szlovákok hamar vezetéshez jutottak. Ettől sem változott a játék képe, továbbra is a története első vb-meccsét játszó gárda futballozott veszélyesebben, de nem sikerült újabb találattal végleg eldöntenie a három pont sorsát. Az utolsó 15 percre az európaiak visszahúzódtak és csak az eredmény őrzésére koncentráltak, ez pedig megbosszulta magát, mivel a hosszabbításban váratlanul egyenlített a rivális.