2024. június 14. - Vazul

Megvan a Magyar Kupa győztese!

Sorozatban ötödször nyerte meg a Győr a női kézilabda Magyar Kupát, miután a hazai környezetben rendezett négyes döntő vasárnapi fináléjában 32-27-re diadalmaskodott a Debrecen felett.
2009. április 5. vasárnap 18:56 - HírExtra
Duna Takarék Magyar Kupa, döntő:

Győri Audi ETO KC - DVSC-Aquaticum 32-27 (14-14)

Bátran kezdett a Debrecen, az első öt percben vezetett is, ám a folytatásban felvette a meccs ritmusát a címvédő és Vérten révén fordított. Negyedóra elteltével, 10-7-nél időt kértek a vendégek, majd gyorsan egyenlítettek. Aztán lendületből átvették a vezetést is, erre reagálva az állva maradt Audi megpróbálta rendezni sorait. Sikerrel, mert a szünet előtt 14-14-et mutatott az eredményjelző.

A második félidőben sokkal hatékonyabb lett az esélyesebb Győr játéka, el is húzott. A DVSC ebben a szakaszban már nem tudta feltörni a hazaiak védelmét. Amorim, Spiridon és Görbicz sziporkázott és a 46. percben már 27-18 volt az állás.

A hajdúsági együttes azonban nem tört meg, kihasználva azt, hogy a győriek kissé elkényelmesedtek, megkezdte a felzárkózást, sorozatban hatszor talált be (28-25). Öt és fél perccel a vége előtt Konkoly Csaba megelégelte a vérszegény játékot, és időt kért.
Görbicz hűtötte le a kedélyeket, visszaállt a hazai szempontból megnyugtató ötgólos különbség, miközben a vendégek számára vészesen fogyott az idő. Már az összpontosítás sem volt az igazi, így az ETO otthon tartotta a Magyar Kupát.

Mivel ez a két csapat áll élen az NB I-ben, ezért - ha ez marad a sorrend - indulhatnak a BL-ben, míg a most bronzérmes Kiskunhalas - amennyiben vállalja - a KEK résztvevője lehet.