A hawaii Honoluluból indulva megállás nélkül hétezer kilométert tesz meg egy motort és vitorlákat nélkülöző hajón, míg a tervek szerint két hónap alatt el nem éri Japán nyugati partjait. Horie hajójának titka a hajóorrnál elhelyezett két uszony, amelyek segítségével a kilencméteres jármű egy delfinhez hasonlóan el tudja kapni a hullámok ritmusát, és mintegy háromcsomós sebességet tud elérni.
"A történelem során az hajósok csak a szél energiáját használták, senki sem gondolkodott komolyan a hullámokban" - mondta a kalandkedvelő férfi a nyugat-japáni Nisinomija kikötővárosban. "A hullámoknak nagy erejük van, kár hogy nem használják ki" - folytatta Horie, akinek hajója nem csak a meghajtását tekintve kíméli a környezetet. A bárka ugyanis teljes mértékben újrahasznosítható anyagokból készült, még napelemek is vannak a fedélzetén.
Horie Kenicsi 1962-ben tett szert hírnévre, amikor elsőként kelt át egyedül a Csendes-óceánon egy vitorlással. Három hónapos útjával az akkor 23 éves Horie megsértette a japán törvényeket, amelyek kimondták, hogy japán állampolgárok az országot elhagyva nem hajózhatnak ki a tengerre. Az Egyesült Államokban azonban rendkívül szívélyes fogadtatásban részesült, így végül hősként tért vissza hazájába, ahol később környezetvédelmi aktivista lett. Hajósként rendkívül komolyan veszi a globális felmelegedés következményeit - mondta.