Kórházakba varázsolt zene

Több száz gyermek felépülésében segített már a muzsika erejével a Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítvány, melyet 2011-ben hozott létre Seres Antal, gitáros, énekes, zenetanár. Akkor még egymaga, most tanítványaiból lett önkéntesekkel közösen jár be heti két alkalommal budapesti gyermekkórházak onkológiai osztályaira.

A rákban szenvedő gyermekek felépülését segítendő, gitározni tanítják meg a kis betegeket, akikhez otthonaikba is kijárnak, hogy folytassák a zeneoktatásukat, amikor már elhagyhatják a kórházat. Amennyiben a gyermek a kórházban egészségi állapota miatt nem tudja megfogni a hangszert, akkor zenélnek neki, hogy ezzel is segítsék abban, hogy megfeledkezzen fájdalmairól.

Antal és két segítője olyannyira népszerűek a kicsik körében, hogy egyre többen gyermek akar megtanulni gitározni. Olyannyira terjed a híre a jókedvű, gitározó kis betegeknek, hogy az alapítvány nemrégiben kifogyott a gitárokból, ugyanis a hangszereket ők biztosítják a lábadozó gyermekek számára.

Ezért felkeresték a rendszeresen jótékonykodó Szcientológia önkéntes lelkészeket, akik azonnal igent mondtak, és gyűjtésbe kezdtek: ezúttal gitárokat kértek adományozóiktól. 

Ennek eredményeként az önkéntes lelkészek átadtak a Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítványnak nyolc gitárt. Antalék már másnap vitték is be a kórházakba a hangszereket, a lábadozó fiatalok legnagyobb örömére.

A Zenével a Rákos Gyermekekért Alapítvány honlapján található az alábbi, pszichológusi szakvéleményből vett idézet:

 „Fontos, hogy az alapítvány létrehozói és működtetői tiszta, segítő motivációval és szeretetből végzik tevékenységüket. Hétről hétre újra találkoznak a kis betegekkel, ezzel egy szeretetteli, tartós kapcsolatot szolgáltatva számukra, mely kibillenti őket a kórházi mindennapokból és kínokból. Ezenkívül perspektívát, jövőképet is nyújtanak a gyerekeknek, ami rendkívül fontos egy betegségre beszűkült állapotban. 

A zenélés és éneklés hosszú távú, gyógyulás utáni lehetőségét is nyújtják, a közösséghez való tartozás megtartó élménye pedig tartós biztonságot nyújthat a gyermekeknek. Több tanítványuk a gyógyulás után is folytatta a zene- és énektanulást. Az egészséges tanítványok szívesen fogadják a gyógyulófélben lévő vagy már gyógyult gyermekeket. A szeretetteli emberi kapcsolatok pedig bizonyítottan a legnagyobb erőt jelentik az ember életében és egészségében.”