A Brexit olyan, mint a Jézust megfeszíttető csőcselék?

A BBC négyes csatornáján (Radio 4) a karácsonyi műsorsávban olyan kijelentés hangzott el, amiért az illetékesek nem győzik exkluzálni magukat azok felé, akiknek savanyú a szőlő.


Howard Jacobson író, mint meghívott vendég, éles párhuzamot vont a Krisztust kereszthalálra ítélő csőcselék, és a Brexit megszavazói között a csatorna, "Point of Wiew" (Nézőpont) című műsorában.

Az erősen elszakadás mellett kardcsörgető Bruges Group sértett perszónaként, azonnal kikérte magának ezt az analógiát.

Kereszthalál? - Igen. - Jó. Menj egyenesen..."

Jacobson szerint a voksolás igen hasonlít a Poncius Pilátus által életrehívott, "mini-referendumra".

"Ő (Pilátus) azt mondta hogy egy elítéltet szabadon ereszt, egyet megfeszíttet. A nép hatalmas bölcsességével Barabást, egy közönséges bűnözőt engedett szabadon Jézust kereszthalálra ítélve" - közölte a műsorban az író.

Howard Jacobson az "emberek akaratáról" kifejtette, hogy ez juttatta az USA elnöki székébe Donald Trumpot is.

A Bruges Group részéről Jack Soames szólalt meg az ügyben, aki nem a karácsony szellemének megfelelőnek nevezte a megnyilvánulást.

A "Point of Wiew" egy gyakran szatirikus hangnemet megütő műsor, amelynek hétről-hétre váltakozó vendége, szabad akarata szerint kommentálja az adott időszak történéseit.

Mi ez a Bruges Group?

A Bruges Group egy független csoportosulás, akik az Egyesült Királyság jövőjét az EU-tól elszakadásban, a Brexitben látják. A teljes szegregációt valló, közös európai értékeket elutasító csoport 1989-ben alakult, Margaret Tatcher 1988-as, úgynevezett "Burgles beszédétől" ihletetten.

Nem mellesleg épp a "migráncsok" húzták ki az Egyesült Királyságot a fiskáris és monetáris vészhelyzetből, a legendás Vaslady vezetésével - a szerk.
Forrás: The Independent/HírExtra