Jön a kötelező kamarai tagság?

Visszaállítaná a kormány a kötelező kamarai tagságot az egészségügyben - közölte a nemzeti erőforrás miniszter keddi expozéjában, a parlamentben.

Réthelyi Miklós az egészségügyben működő szakmai kamarákról szóló törvény módosításának vitájában kifejtette: ha az Országgyűlés elfogadja a jogszabály-módosítást, a jövőben - néhány kivétellel - csak az végezhet egészségügyi tevékenységet, aki tagja a szakképesítése szerint illetékes egészségügyi szakmai kamarának. A kötelező kamarai tagság visszaállítása mellett a javaslat szerint a kamarák fogják működtetni a teljes körű független etikai rendszert valamennyi hivatásgyakorlóra vonatkozóan.

Kibővítik az egészségügyi kamarákszakmai minőségbiztosítási feladatkörét, és kiterjesztik a szakmai kamarák véleményezési jogköreit - ismertette a miniszter.

Mint mondta: a kormány azért erősíti meg a szakmai kamarákat, mert a gyógyításhoz, a gyógyuláshoz szükség van minden orvos, ápoló, gyógyszerész tudására, tapasztalatára.

A tárcavezető szerint azzal, hogy 2007. január 1-jével a szocialista kormányzat eltörölte az egészségügyben a kötelező kamarai tagságot, jelentősen meggyengítette a Magyar Orvosi Kamarát, a Magyar Gyógyszerész Kamarát és a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamarát. Az MSZP-SZDSZ-kormány célja a szakma tagjainak "oszd meg, és uralkodj" elven történő szembeállítása volt azért, hogy a szervezetek ne tudják felemelni a szavukat a reformoknak nevezett átalakítások során - mondta Réthelyi Miklós, hozzátéve, e döntés miatt a kamarák nem tudtak a súlyuknak megfelelőn részt venni a szakpolitikai döntések előkészítésében.

Forrás: MTI