MSZP: fideszes "nem" a szegénységellenes lépésekre

Az MSZP szerint a Fidesz nemet mondott a szegénység elleni fellépést segítő javaslatokra azzal, hogy képviselői szerdán nem jelentek meg az Országgyűlés Ifjúsági, szociális, családügyi és lakhatási bizottságának ülésén - mondta csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján Varga László.

A szocialista politikus úgy fogalmazott, hogy a bizottság ülésén megtárgyalandó határozati javaslataik a leszakadók és a válság által leginkább érintett szegények érdekeit szolgálták volna.
Azt javasolta: ha a fideszes képviselők ennyire szegényellenesek és nem kívánnak dolgozni, akkor az e havi bizottsági munkájuk után járó díjat ajánlják fel karitatív célokra, például a vörösiszapömlés károsultjainak javára.

Varga László elmondta, hogy szerdán tárgyaltak volna a szocialista Gúr Nándor javaslatáról, amely szerint 40 évnyi szolgálati idő után mindenkinek nyugdíjba lehetne menni. Terítékre került volna a nyugdíjkorrekciós program folytatása, javaslatot készítettek a méltányossági nyugdíjkassza 50 százalékos emeléséről, a rokkantnyugdíj további növeléséről és arról is, hogy ha valaki ápolási díjért marad otthon beteg hozzátartozója mellett, akkor ez számítson munkaviszonynak.
Kitért arra is, hogy szerették volna felvetni a gyermekétkeztetési hozzájárulás és a családi pótlék összegének növelését is.

Kijelentette: a fideszes képviselők távolmaradásukkal mindezekre nemet mondtak.

A képviselő közölte, hogy mindezzel szemben a Fidesz adópolitikai javaslatai a felsőközépréteget és a leggazdagabbakat támogatják. A kormányfő szerdai bejelentéseit úgy értelmezte, hogy Orbán Viktor közvetetten kívánja adóztatni a családokat, miközben nem beszél arról, hogyan oldják meg, hogy a terheket ne hárítsák át a lakosságra. Szavai szerint "gyáva dolog", hogy a kormány nem meri bevállalni, megadóztatja az embereket, hanem áthárítja azt azokra a cégekre, amelyekre válságadót vet ki.

Forrás: MTI