Egekbe szökő ponthatár a felsőoktatásban

Jelentős mértékben átalakítja a felsőoktatási pontszámítási rendszert a legújabb tervek szerint Hiller István oktatási miniszter egy kormányrendelettel - írja a Magyar Nemzet szombati számában.

Ha a változtatást elfogadja a kabinet, akkor várhatóan elbukik a szocialista oktatáspolitikusok által kezdeményezett, a parlament előtt fekvő törvénymódosítási javaslat, amely minden felvételiző számára kötelezővé tenné az emelt szintű vizsgát.

A lap szerint a rendelet részleteiről Magyar Bálint szabad demokrata oktatáspolitikus számolt be a szocialistáknak a parlament oktatási bizottságának ülésén. Elmondta, hogy a rendelet 2012-től 240 pontra emelné a felvételi minimumhatárt a mostani 160-ról, és növelné az emelt szintű vizsgák presztízsét, azokért a jelenlegi 40 helyett 50 pluszpont járna, így az elérhető maximumpontszám a jelenlegi 480-ról 500 pontra nőne.

Az Oktatási Hivatal elnöke a Magyar Nemzetnek megerősítette, hogy létezik ilyen koncepció. Bakonyi László szerint a tárca már egyeztetett kormányzati szereplőkkel, de arról nincs információja, hogy a tervezetből jogszabály lesz-e.
Forrás: MTI