Amit a piercingekről tudni kell: előnyök és hátrányok

Milyen az intim piercing? Veszélyes lehet, ha a nyelvünket szúrjuk át? Ma már nagyon divatosak a különféle testékszerek, de néha nem árt az óvatosság, mert egy rossz szúrás az életünkbe is kerülhet.


Fertőzés veszély

Hiába legyintünk csak, hogy úgysem lesz semmi baj, mert csak egy picike szúrásról van szó, ennek a picike szúrásnak is megvannak a maga veszélyei. Mivel egy sebet okoznak ilyenkor a testünkön, így az könnyen elfertőződhet, ezért szabad csak olyan szalonba elmenni, ahol megfelelően sterilek a körülmények.

Felléphetnek allergiás reakciók, esetleg gyulladás is. Mivel minden embernek máshogyan reagál a teste, így akár velünk is előfordulhat. Ha huzamosabb ideig áll fel a probléma mindenképp forduljunk orvoshoz, vagy menjünk vissza a szalonba.

Ha a szánkba tetettünk be valamilyen piercinget, esetleg csak szeretnénk, akkor nem árt, ha előtte felkeresünk egy fogorvost. Ezek egyedi problémák lehetnek, mert akár úgyis állhatnak a fogaink a szánkban, hogy zavarni fogja őket a karika.

Intim piercingek

Amikor rászánjuk magunkat, hogy egy izgató testékszerrel lepjük meg magunkat, akkor előtte mindenképp konzultáljunk párunkkal, mivel nem mindenki szereti ezeket az ékszereket. Ha ő is beleegyezett, akkor keressünk egy megbízható szalont.

A nemi vágy fokozására tetet be az ember intim piercinget. A legnépszerűbb a csiklóba helyezett ékszer, ami külön ingerli a csiklószövetet szex közben. Nagyon körülményes az ilyen piercingnek a betétele, mert a lyukasztást követően szükségünk lesz két, akár négy hónap sebgyógyulásra is. Fáj is a felhelyezése, otthon semmiképp se álljunk neki kísérletezgetni, mert annak nem lesz jó vége.

Rengeteg mindenre vigyázni kell, súlyos fertőzéseket kaphatunk el, ilyen a hepatitis B, C, vagy a HIV vírus. Ezekkel nem riogatni akarják az embereket, de sajnos egy olyan helyen, ahol nem fertőtlenítik le a tűket, bármit elkaphatunk, akár a legsúlyosabb betegségeket is.

Ezekre jobb, ha felkészülünk

A legtöbb piercinggel először csak a baj van, talán még meg is fordul az ember fejében, hogy kiveteti. A szájba, nyelvbe tett ékszer a legtöbb esetben begyullad, de fel is dagadhat. Ne csodálkozzunk, ha nyelv piercingünknek köszönhetően pár napig a joghurtokon kívül semmit sem tudunk majd lenyelni. Rosszabb esetben légzési nehézségek is jelentkezhetnek.

A köldök piercingek is eleinte sokszor begyulladnak, s váladékoznak, de idővel ez el fog múlni, ha nem akkor keressünk fel egy szakorvost.

Bizonyos időszakokként keressük fel orvosunkat, hogy leellenőrizze minden rendben van-e a piercingünk háza táján.

Mielőtt rászánjuk magunkat érdemes elgondolkodni, hogy tényleg szeretnénk-e, hova is akarjuk. Majd keressünk fel egy megbízható szalont, ilyenkor az árakat ne vegyünk figyelembe, mert a legolcsóbb nem féltetlenül a legjobb. Utána már csak egy dologgal vigyázzunk: ha egyszer elkezdtük már nincs vissza út, hamarosan jönni fog a követező testékszer.