Tippek nyugodt alváshoz

Nem tud aludni? Ne rohanjon azonnal a gyógyszertárba altatóért, vannak olyan természetes szerek, amelyek biztonságosabbak, kevesebb a mellékhatásuk - és nem csupán abban segítenek, hogy jól aludjon, hanem egyéb jótékony hatással is vannak a szervezetre.

Az orvosok szerint egy felnőtt embernek éjszakánként 7-9 órát kellene aludnia, a legtöbb fejlett országban azonban ezt kevesen teszik meg. Sokan küszködnek alvási problémákkal, amelyre a legjobb és leggyorsabb megoldásnak egy-egy tabletta bekapását hiszik.

Pedig a természetben nagyon sok olyan anyag van, amely szintén segít elaludni és aludni, ráadásul egyéb jótékony hatással is van a szervezetre. Íme, nyolc természetes altatószer.

Magnézium és kalcium

A magnézium és a kalcium is altató hatású, ha pedig együtt alkalmazzuk őket, akkor különösen hatásosak. A magnéziummal ráadásul kiküszöbölhetjük azokat az esetleges szívpanaszokat, amelyeket a kalcium önmagában való szedése okozhat. Minden este szedjen be 200 milligramm magnéziumot - ha hasmenést okoz, akkor csökkentse az adagot - és 600 milligramm kalciumot.

Vadsaláta

Ha Ön szorongó típus, gyakran van fejfájása és izomfájdalmai, akkor valószínűleg már ismeri a vadsalátát (más néven madársalátát vagy galambbegysalátát). Hatékonyan csökkenti a nyugtalanságot és szorongást, sőt, állítólag az úgynevezett nyugtalan lábak szindrómát is, amely viszonylag gyakori neurológiai megbetegedés, és elsősorban a kezek és a lábak nehezen jellemezhető érzési zavaraiban, rángásában jelentkeznek.

A vadsalátából lefekvés előtt javallott 30-120 grammot elfogyasztani.

Komló

A sörbarátok pontosan tudják, hogy a komlónak nyugtató hatása van, kivonatát széles körben használják a szorongás és az álmatlanság kezelésére. Lefekvés előtt 30-120 milligramm javallott.
Forrás: inforadio