Egyetemi és akadémiai együttműködés

Új megállapodást kötött, és ezzel szorosabbá, egyúttal szélesebb körűvé tette az együttműködést a Kaposvári Egyetem és a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Regionális Kutatások Központja; az erről szóló dokumentumot hétfőn írták alá Kaposváron.

Babinszky László, a Kaposvári Egyetem rektora az eseményen kiemelte: az együttműködést, amely az oktatásra, a kutatásokra és a fejlesztésekre egyaránt kiterjed, az intézményt jellemző nyitottság jegyében valósítják meg, az eredményeket pedig évente értékelik.

Horváth Gyula, az MTA pécsi székhelyű Regionális Kutatások Központjának főigazgatója reményét fejezte ki, hogy az együttműködés a regionális tudomány megerősödését szolgálja.

A dél-dunántúli régióban az utóbbi két évtizedben a Kaposvári Egyetem létrejötte jelentette a legnagyobb innovációt - mondta a főigazgató, aki annak a meggyőződésének adott hangot, hogy mind az együttműködő felek, mind pedig a régió számára hasznosnak lesznek a közös programok.
Megjegyezte: a kutatóközpont egyúttal közvetítő szerepet is szeretne betölteni a pécsi és a kaposvári egyetem között, ugyanis megítélése szerint a két oktatási központ együttműködése nagyon fontos lenne a régió számára.

Az egyetem és a kutatóközpont között 2000-ben létrejött együttműködés továbbfejlesztéseként a most aláírt új megállapodás rögzíti, hogy a Kaposvári Egyetem Regionális politika és Vidékfejlesztési tanszéke 2009. január 1-jétől a két intézmény közös tanszékeként működik.

Az együttműködés kiterjed a különböző szintű képzésekre - beleértve a doktori (PhD) képzést -, a kutatói utánpótlás nevelésére, valamint más kutatóhelyekkel való kapcsolatok erősítésére.
Forrás: MTI