Borkiállítás

Magyarországon még szokatlan módon, egy galériában - a Nemzetközi Kerámia Stúdió Üllői úti bemutatótermében - nyílt borkiállítás Budapesten; a kunsági, a csongrádi és a hajósi borvidék 16-féle borát, pezsgőjét kóstolhatják meg a látogatók vasárnapig. A Bo

Elég szokatlan helyszín egy borkiállítás számára egy kerámiakiállító-terem, de - mint Probstner János, a kerámiastúdió igazgatója a szerdai tájékoztatón az MTI-nek elmondta -, ez csak Magyarországon van így. Franciaországban vagy Olaszországban korántsem lenne ritka, mint ahogy az sem, hogy a kiállítás megnyitóján kínált bort nemcsak kortyolni lehet, de a helyszínen rögtön vásárolhat is belőle a verniszázsra érkező látogató.

Amint Frittmann János, a régió egyik legismertebb borásza írja a kiállítás beköszöntőjében, a borturizmus az utóbbi időben ezeken a vidékeken is jelentősen fejlődött, egymás után születnek a borutak, azzal a céllal, hogy a helyi sajátosságokat, az adott térség tipikus termékeit, a tájra jellemző borokat, az itteni települések kulturális és történelmi hagyományait megismertessék az errefelé utazókkal.

A borutakra autóval menni elég kockázatos vállalkozás a zéró tolerancia idején - vetették fel többen a tájékoztatón. Erre az volt a jelen lévő szakemberek válasza, hogy nemcsak vendégmarasztaló programokat és csábító borkóstolókat kell szervezni, de több szálloda, panzió, nívós szálláshely is szükséges, hogy ott maradjanak éjszakára is a hegy levéért útra kelő turisták.

A borturizmus elengedhetetlen kelléke ma már az internet. A borutak pontos időpontja, a pincészetek elérhetősége, címe, kínálata, szinte nem is gyűjthető össze másként, mint a számítógép segítségével, amely rögtön lehetővé teszi akár a programra való jelentkezést és a szobafoglalást is a környéken.

Erdősi Mária, a Bormarketing Bizottság elnöke a verniszázson bemutatta a www.dunaborregio-borut.hu honlapot, amely szeptember 30-tól "él", és amelyet folyamatosan aktualizálnak majd.
Forrás: MTI