Medvék ejtettek túszul egy geológuscsoportot

Vagy harminc éhes barnamedve ejtett csapdába egy Kamcsatkán dolgozó orosz geológuscsoportot.

Az orosz félsziget egy eldugott vidékén a szeizmikus aktivitást tanulmányozó kutatók nem merik elhagyni a szállásukat, mert a tábor körül megjelentek a félelmetes ragadozók. A csoport két geológusa július 18-án egy medvetámadás áldozata lett - jelentették kedden az illetékesek.
A kifejlett hím barnamedve akár a 700 kilós súlyt és felágaskodva a háromméteres magasságot is elérheti.


A Csendes-óceánba nyúló Kamcsatkai-félsziget területén, amely akkora, hogy kétszer elférne benne Nagy-Britannia, úgy 16 ezer barnamedve él. Idén "vagy túl sok a medve, vagy túl kevés a hal" - fogalmaztak a térség szakértői hozzátéve, hogy "akármelyik igaz, mindenképpen kevés a táplálék".
Az éhező medvék ugyanis évről-évre csapatostul vonulnak a tundráról a lakott települések közelébe, hogy kiegyék az emberek által hátrahagyott szemétből a maradékot.


A szorult helyzetbe került kutatók kiszabadítására útnak indították a mentőexpedíciót, amelynek tagjai között vadászok is vannak. A rossz időjárási körülmények miatt azonban a helikopterük elakadt, így néhányuk terepjáróval próbálja megközelíteni a tábort. Közben még a kilövési parancsot is meg kell kapniuk a hatóságoktól, hogy végezhessenek a vadállatokkal.

Forrás: MTI