Depresszió-felmérés

Az országos átlagtól nagyobb arányban, az orvoshoz fordulók 15 százalékában szorongásos zavarban szenvednek a betegek Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében. Ennek felismerésére, testi-lelki egészségünk megőrzésére szervez képzést a szakmában dolgozóknak uniós p

A két alapítvány közös nyíregyházi sajtótájékoztatóján hétfőn ismertették azokat a célokat és módszereket, melyek révén az év végéig csaknem 15 millió forint felhasználásával a megyeszékhelyen túl fehérgyarmati, mátészalkai és kisvárdai helyszíneken mintegy 60 szakember elsajátíthatja a depressziós tünetek felismerését, a munkanélküli emberek beilleszkedésének segítését.

Ugyanebből a célból a nyíregyházi egészségügyi főiskolán a szociális munkás szakos és védőnő hallgatók szabadon választható tantárgya lesz a program.

"Becslések szerint csaknem minden harmadik embernek vannak az életminőséget és a munkavégző képességet rontó depressziós tünetei" - említette a riasztó adatot Pénzes Mariann, a Human-NET projekt-felelőse. "Ezért a depresszió, az öngyilkosság orvosi, pszichológiai és művészeti körüljárását tervezzük a Nyíregyházi lélek című, négy részből álló mesterkurzuson."

A sajtótájékoztatón Seszták Oszkár, a megyei közgyűlés elnöke mint a mentálhigiénés közalapítványt életre hívó szerv képviselője mondta el, milyen reményeik vannak az egészséges lélektani folyamatok kialakulásának segítésében.

A szakintézmény, a nagykállói Sántha Kálmán Mentális Egészségközpont és Szakkórház főigazgatója, Móré E. Csaba pedig a szakmai háttér támogatását ígérte a projekt megvalósításához.
Forrás: MTI