Idegenlégiós vadász őrizetben

Meghatalmazott védőjével jelentkezett a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányságon az a francia idegenlégióban szolgálatot teljesítő magyar állampolgárságú férfi, aki haditechnikai eszközök eltulajdonításával gyanúsítható - mondta az MTI-nek a ren

Dobi Tamás közölte: a felsőtelekesi gyanúsított férfi vallomást tett, majd a rendőrség őrizetbe vette, egyben kezdeményezte előzetes letartóztatásának elrendelését visszaélés haditechnikai termékkel és szolgáltatással, illetve jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntette miatt.

Emlékeztetett arra, hogy a francia idegenlégió fegyverállományából származó haditechnikai eszközök felhasználásával akartak vadászni azok az elkövetők, akiket a rendőrség elfogott, felszámolva ezzel egy illegális orvvadászhálózatot.


Kazincbarcika, Ormosbánya és Felsőtelekes környékén tartottak fenn illegális orvvadászhálózatot. Az adatgyűjtés során sikerült azonosítani két felsőtelekesi férfit, akik a gyanú szerint a tiltott vadászatokat szervezték - mondta.

A hatóság azt is megtudta, hogy a felsőtelekesi elkövetők egyik helybéli ismerőse a francia idegenlégióban szolgál.

E kapcsolat révén az orvvadászatokat megkönnyítő, úgynevezett 3. generációs csúcstechnológiának számító eszközöket szereztek be.

A nemzetközi szálakon a nyomozásba a Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai is bekapcsolódtak, így sikerült június 24-én egy ormosbányai fuvarozócég telephelyén elfogni annak a kamionnak a sofőrjét, aki a nagy értékű haditechnikai eszközöket szállította Magyarországra.

Az akcióban mintegy 40 rendőr vett részt, akik lefoglaltak 41 éjjellátó készüléket, két lézertávmérőt, nyolc elektrooptikai irányzékot, egy lángrejtőt, két állítható hidraulikus fegyverállványt és hét fejadaptert.

A rendőrség a haditechnikai eszközök megrendelőjét, a 36 éves kazincbarcikai férfit őrizetbe vette, kezdeményezte előzetes letartóztatását.

A Borsod Megyei Rendőr-főkapitányság a francia idegenlégió tájékoztatása mellett visszaélés haditechnikai termékkel és szolgáltatással bűntett miatt folytat eljárást, amelynek büntetési tétele 2-től 8 évig terjedő szabadságvesztés is lehet.
Forrás: MTI