Természetes védelem

Érdemes természetes módszereket alkalmaznunk a kellemetlen szagokra, ugyanis a bőrünk meghálálja. Ha a külső hőmérséklet a test hőfokának közelében van, vagy annál magasabb, izzadni kezdünk. A test ugyanis így hűti magát.

- Az izzadás természetes folyamat és szükséges, ugyanis a kiválasztásban és a méregtelenítésben fontos szerepe van. Rengeteg méreganyag távozik a bőrön keresztül, ezért olyan egészséges a szaunázás is.

Azonban az intenzív izzadás kellemetlen is lehet, hiszen a hónaljban és a hajlatokban elszaporodnak a baktériumok és az anyagcseréjük bomlásterméke az izzadságszag. Az izzadást a melegen és a testmozgáson kívül fokozhatják a csípős, fűszeres ételek, a túlsúly és a hormonzavar is - árulta el Asztalos Lili, szakértő.

Számtalan lehetőség áll rendelkezésre, amivel csökkenteni lehet a kellemetlen szagokat.

- Léteznek az általános dezodorok valamint a biotermékek, melyek csak természetes alapanyagokból készülnek.

Az általános spray-k alumíniumsót tartalmaznak, amelynek - a legújabb kutatások szerint - köze van a mellrák kialakulásához, ezért lehet a férfiaknak is, ezenkívül eltömíti a pórusokat.

A természetes ápolószerek pórusösszehúzó, fertőtlenítő hatásuk miatt kedvezőek a bőrnek, és a virágesszenciák miatt még finom illatúak is.

Ezekben a dezodorokban egytől-egyig minden alkotóelem természetes anyag.

- Általában hintőport, magnéziumkarbónátot, szódabikarbónát és borkősavat tartalmaznak. Pórusösszehúzó hatással bír az őszi varázsmogyoró, a ragadós galaj és a kocsányos tölgy, a fertőtlenítésért pedig a pacsuli olaj, a teafa olaj, az ecet és a boróka a felelősek.

Ezeket a növényeket kiszárítják, őrlik, majd főzés vagy egyéb úton összetömörítik és formákba öntik.

A dezodorálást sem szabad túlzásba vinni, általában elég egyszer egy nap, de leginkább fürdés után javasolják.
Forrás: netbulvar