Hérics kiállítás

Hérics Nándor grafikusművész megrendelés nélkül, saját ötleteiből készített plakátjaiból és kisplasztikáiból nyílt kiállítás pénteken az esztergomi Duna Múzeum Európai Közép Galériájában. A most először bemutatott anyag két év alkotásait gyűjti össze.

"A művek nem valóságos plakátok, Hérics gondolatait plakátművészeti eszközökkel, figyelemfelhívó módon, emblematikusan kifejező alkotó, akinek munkái a nézőkben is kiváltják a történet továbbgondolását" - mondta el az MTI-nek a kiállítást megnyitó Wéhner Tibor művészettörténész. Példaként azt az alkotást említette, ahol Sztálin látjuk, mögötte sokaság. A képet a kommunizmus jelképe, a vörös lobogó dinamizálja, de a zászlóra a Coca-Cola feliratot írták.

A harminc cím nélküli plakát mellett látható még csaknem húsz tárgy, melyeket szintén Hérics Nándor készített. Kiállítottak például furulyát, melynek végére egy fegyver hangtompítóját csavarták, vagy egy halat, mely farokúszója helyett hajócsavart "növesztett".

Hérics Nándor autodidakta művész. Tanulmányait az 1970-es években a Kerti Károly által vezetett tatai képzőművész körben kezdte, majd Budapesten a Vasutas és a Dési Huber Körben folytatta. 1976 és 1980 között Dorogon dolgozott, a ,80-as évek kezdete óta Budapesten él. Alkalmazott grafikával, installációval, neonplasztikával foglalkozik. Két éve jelent meg saját kiadású könyve, melyben a hazai rock nagyjait örökítette meg olajfestményeken.
Forrás: MTI