A hátrányos helyzetűek esélyei

A Bács-Kiskun Megyei Igazságügyi Hivatal tavaly 7.660 ügyben intézkedett, illetve nyújtott segítséget hátrányos helyzetű embereknek, pártfogói felügyelet alatt állóknak és utógondozottaknak - közölték egy szakmai rendezvényen hétfőn Kecskeméten.

A pártfogó felügyelői szolgálat 4375, a jogi segítségnyújtó szolgálat 2744, az áldozatsegítő szolgálat 395, míg a közvetítői eljárás keretében 146 ügyben intézkedtek a múlt évben a megyében - részletezte az ügyek megoszlását Illés Tiborné főtanácsos, a megyei hivatal igazgatója.

Az Európai Unió EQUAL programjának támogatásával rendezett szakmai napon civil szervezetek és szociális intézmények mutatták be projektjeiket, amelyek legfontosabb célkitűzése a hátrányos helyzetű emberek munkához jutásának segítése. Ez egybeesik az EQUAL Közösségi Kezdeményezés törekvésével: olyan innovatív módszerek kidolgozásához és elterjesztéséhez nyújtanak támogatást, amelyek hozzájárulnak a munkaerőpiachoz kapcsolódó diszkrimináció és egyenlőtlenségek megszüntetéséhez.

Illés Tiborné elmondta, hogy a 2003 óta működő hivatal szakmai területei közül a pártfogó felügyelői szolgálat a legrégebbi. A jogi segítségnyújtást 2004-ben, az áldozatsegítő szolgálatot 2006-ban telepítették a hivatalhoz.

A legújabb tevékenységük 2007 óta a büntetőeljárásban lefolytatandó közvetítői eljárás, a mediáció, amelynek során a bűncselekmény elkövetésével kiváltott konfliktust a kommunikáció eszközével kezelik - tette hozzá.

Forrás: MTI