Győzött a HospInvest

Az egri kórház vagyonkezelésére kiírt tender pályázói közül a HospInvest vállalta a legtöbb rövid-, közép-, és hosszú távú fejlesztést, valamint a kórházban jelenleg közalkalmazottként dolgozók továbbfoglalkoztatását is - tájékoztatta hétfőn a Hospinvest

A pályázata részét képező üzleti tervben ennek megfelelően szerepel a dolgozók bérköltsége - közölte Deák Gábor.

A dolgozók megtartását nem csak a kórház mai betegforgalma teszi lehetővé. A HospInvest vissza kívánja szerezni annak a csaknem évi százezer embernek a bizalmát is, akik eddig nem az egri megyei kórházban, hanem a megyén kívül gyógyíttatták magukat - tette hozzá a cégvezető.
Az alelnök úgy vélekedett: mindezért a HospInvest bizakodással várja a Heves Megyei Közgyűlés döntését, s a pályázat eredményhirdetését.

Erre okot ad, hogy a Markhot Ferenc Kórház működtetésére kiírt tender bíráló bizottsága a HospInvest pályázatát találta a legjobbnak, a közgyűlésnek pedig azt javasolta, hogy a HospInvestet bízza meg a kórház működtetésével - jelentette ki.

Emlékeztetett arra: a bizottság a HospInvest rövid távú orvos-szakmai programjának előnyeként vette számba, hogy az a korábban már konszenzussal elfogadott rövid távú átalakítási programra támaszkodik.

A bizottság értékelése szerint ennek köszönhetően a vállalat győztes pályázata esetén biztosított lehet a HospInvest és az orvos szakembergárda zavartalan együttműködése - idézte fel a bizottság értékelését Deák Gábor.

A HospInvest pályázatának győzelme esetén meg kívánja őrizni az egri Markhot Ferenc kórház súlyponti kórház jellegét, és biztosítja az intézmény fejlesztését - közölte Deák Gábor.
A kórházban működő érdekképviseletek viszont úgy nyilatkoztak, hogy megtagadják a munkát amennyiben a hevesi megyegyűlés a HospInvestet jelöli meg az intézmény vagyonkezelésére kiírt pályázat nyerteseként.

Hegyaljai Judit, a Közalkalmazotti Tanács elnöke bejelentette, hogy az intézmény 1307 dolgozója közül 918 írta alá azt a nyilatkozatot, amely szerint nem hajlandóak lemondani közalkalmazotti jogviszonyukról.

A megyegyűlés által kiírt tenderre a HospInvest Zrt. és a Debreceni Egyetem nyújtott be pályázatot, míg Eger városa ajánlatott tett a működtetésre. Ez utóbbi szerint továbbra is költségvetési szervként kívánják üzemeltetni az intézményt.

A tervezett funkcionális privatizáció ellen korábban több civil szervezet tiltakozott demonstráció keretében, és a közgyűlésben ellenzékben politizáló Fidesz is a pályázati kiírás ellen szavazott.
Az ellenzéki képviselők azzal vádolták a testület szocialista vezetését, hogy a több hazai egészségügyi intézményt, a többi között a hatvani és a gyöngyösi kórházat is működtető HospInvest Zrt.-re szabták a vagyonkezelésre kiírt tendert.
Forrás: MTI