Mi az igazság Bélapátfalván?

Fodor Gábor miniszter válaszait és intézkedéseit várjuk a bélapátfalvi mészkőbányával kapcsolatban! A környezet és a közvagyon megóvása érdekében az elmúlt hetekben, hónapokban többször megfogalmaztuk a nyilvánosság előtt aggályainkat a bélapátfalvi külsz

Az ügyben írásbeli kérdést nyújtottunk be az illetékes miniszterhez, Fodor Gáborhoz.
Az írásbeli kérdésre adott választ megkaptuk, azt nem tartjuk kielégítőnek, mert több valótlan tényt tartalmaz, és az érdemi kérdésekre nem, vagy csúsztatva válaszol.

A miniszter az olajszennyeződést nem tartja veszélyesnek. Ezzel szemben a vízügyi hatóság a szennyezés feltárását követően információink szerint vizsgálati úton kimutatta a szennyeződést az ivóvíz-bázisban. Három kútból kettőt kizártak az ivóvíz-szolgáltatásból.

Fodor Gábor vagy a hatóság tévedett? Kérdezzük tehát:

1. Volt-e környezetszennyezés Bélapátfalván?
A közvagyon megóvásának szándékáról sem nyugtatott meg bennünket a miniszter, ezért a következőket kérjük és kérdezzük:

2. Tud-e a BÉCEM Vagyonkezelő és Szolgáltató Részvénytársaság és az átvevő Kincstári Vagyoni Igazgatóság között 2003. február 28-án kötött szerződésről, amely megállapodás az átvevő részére feltételül szabta az ingatlan öt éven belüli védetté nyilváníttatását és ezzel a Bükki Nemzeti Parkhoz csatolását.

A szerződés szerint a feltétel nem teljesítése az ingatlan tulajdonjogának az átadóra való visszaszállását eredményezi.

A határidő 2008. február 28-án telik le. Ekkor kerülhet magánkézbe a közvagyon.

3. Amennyiben ismeri az iratot, akkor kérjük, hogy hozza nyilvánosságra ezt a szerződést, hogy a bélapátfalvi és heves megyei emberek is megismerhessék a benne foglaltakat!

4. Megteszi-e mihamarabb a szükséges lépéseket a szerződés felülvizsgálata érdekében?
A környezet és a közvagyon megóvása érdekében kérjük, hogy a kérdésekre válaszoljon!

Forrás: MTI-OS