A volt amerikai first ladynek a Connecticut állambeli Yale Gyermektanulmányok Központjában futottak könnyek a szemébe. A New York-i szenátor asszony jogi egyetemista korában abban a központban dolgozott az 1970-es években.
A központba látogató Clintonnak azután lett könnyes a szeme, hogy egy ottani orvos bemutatta őt a jelenlevőknek. A doktor elfúló hangon beszélt arról: milyen büszke, hogy Hillary, akit még 1972-ben ismert meg, most az elnöki posztért verseng.
"Megígértem, hogy nem sírom el magam" - mondta a volt first lady, miközben kitörölte bal szeméből a könnyet. Azért utazott a kicsiny északkeleti államba, hogy a gyerekek egészségügyi ellátásáról tartson előadást nőknek egy kerekasztal-beszélgetésen.
Az amerikai sajtóban a vezető hírek között szerepelt, amikor Hillary Clinton a New Hampshire-i előválasztások előtti napon, január 7-én egy kampánytalálkozón "úgy elérzékenyült", hogy a könnyeivel küzdött. A kamerák előtt elcsukló hangon, halkan beszélt érzéseiről, amikor egy hölgy azt kérdezte tőle, hogyan bírja az embertelen kampányhajszát.
Megfigyelők napokig elemezték, hogy a volt first lady - aki az Egyesült Államok első elnöknője kíván lenni és ebben nem titkoltan nagy mértékben számít a női szavazatokra - őszintén, vagy előre kiszámított módon érzékenyült el. A New Hampshire-i fordulót mindenesetre meglepetésre megnyerte, az előzetes felmérések ugyanis vetélytársa, Barack Obama biztos előnyét mutatták.
Győzelmében nagy szerepet játszottak a nők, akiknek 46 százaléka Hillaryt támogatta, s csak 34 százalékuk Obamát.
A sokak által mesterkéltnek, számítónak és érzéketlennek tekintett, egyes karikatúrákban robotként ábrázolt Hillary sikerében elemzők szerint fontos tényező volt, hogy "levetette páncélzatát" és megmutatta emberi arcát.