Az áldozópap kiállítása

Szilárdfy Zoltán katolikus pap, tanár, művészettörténész műgyűjteményéből látható kiállítás péntektől a budapesti Iparművészeti Múzeumban. Szilárdfy Zoltán sokszínű gyűjteményéből a múzeum első emeleti, úgynevezett Gyűjtők vitrinjében mutatnak be reprezen

Miklós Léna sajtóreferens tájékoztatása szerint a mintegy harminc kiválasztott mű - többségük a XVII-XVIII. századból származó darab - mind az ikonográfiai témák, mind pedig a műfajok sokszínűsége tekintetében pontos keresztmetszetet ad a gyűjteményről, miközben betekintést enged a barokk kor mindennapjait és valamennyi társadalmi rétegét átjáró vallásos gyakorlatba.

A munkák közül néhány kiállításokon és különböző publikációkban már szerepelt, ám ritkán látható a szélesebb közönség számára.

Szilárdfy Zoltán 1937. november 6-án született Budapesten. Teológiai tanulmányait a Szegedi Hittudományi Főiskolán végezte. Tizenkét év kápláni szolgálat után, 1973-tól 1993-ig Káloz község lelkipásztora volt. 1981-ben művészettörténész diplomát szerzett az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, 1985-ben elnyerte az egyetemi doktori címet. 1989-től a Magyar Képzőművészeti Főiskolán a keresztény ikonográfia óraadó tanára. Kutatási területe a keresztény kultusztörténet és ikonográfia, különösképpen az ókor és a barokk évszázadai.

Számos tanulmánya, előadása és rövidebb írása jelent meg különböző szakfolyóiratokban, kiállítási katalógusokban, lexikonokban, valamint konferencia-kötetekben.

Szilárdfy Zoltán 1984-ben jutalomdíjat alapított, amelyet minden évben az ELTE azon végzős művészettörténész-hallgatója nyerhet el, aki a legjobb szakdolgozatot írta a keresztény ikonográfia tárgykörében.

A gyűjteményének anyagából összeállított kiállítás januárig látható az Iparművészeti Múzeumban.
Forrás: MTI