Debreceni fejlesztések

Építészetileg is egységessé vált a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumának (DEOEC) eddigi különálló pavilonokban működő infektológiai és gyermekimmunológiai tanszéke; a 100 millió forintos beruházást hétfőn adták át az orvoscentrum klini

Maródi László tanszékvezető egyetemi tanár elmondta: a két pavilon összekötésével 340 négyzetméter alapterülettel bővült a tanszék. A beruházás során a járóbeteg-szakellátást szolgáló korszerű orvosi rendelőket, várótermeket, vizesblokkokat alakítottak ki.

A professzor tájékoztatása szerint az új beruházás lehetővé teszi az immunológiai és fertőző betegségekben szenvedő gyermekek külön egységekben történő várakozását, vizsgálatát már a járóbeteg-szakrendelés keretében is.

A tanszék a gyermekek fertőző, immunológiai, reumatológiai és úgynevezett tárolási betegségeinek diagnózisával, gyógyításával, gondozásával foglalkozik 33 aktív és öt, ritka betegségekhez köthető ágyon.

Maródi László professzor elmondta azt is, hogy tanszékükön működik a Kelet-Közép-európai Infektológiai és Gyermekimmunológiai Kutató és Oktatóközpont is 1999 óta.

Hozzátette: az úgynevezett J-projekt keretében 10 kelet-közép-európai ország szakorvosképzését koordinálja a tanszék. E munka eredményességét jelzi, hogy mintájára kívánják megoldani Dél-Amerikában a hasonló jellegű orvos-továbbképzéseket.
Forrás: mti