Kínai kultúra a Corvina kiadásában

Kínai történelem, színház- és gasztrotörténet témakörben kínál igazán érdekes olvasmányt a Corvina Kiadó három legújabb kiadványa. Az egykor volt emberek hétköznapjait, szokásait bemutató Mindennapi történelem című sorozat legújabb kötetének olvasásakor v

A Hétköznapi élet a kínai császárok korában (1368-1644) című könyv ugyanis feltárja miként töltötték hétköznapjaikat a kínai férfiak, nők, gyermekek, parasztok, írástudók, munkások és hivatalnokok.

Emellett választ ad számos érdekes kérdésre is, például arra, hogy hány ágyasa volt a császárnak, kik az eunuchok, valóban ettek-e kutyahúst a kínaiak, hogyan szövik a selymet vagy miért kötötték el a kislányok lábfejét. Az írást gazdag képanyag teszi még élvezhetőbbé.
ű
Ugyancsak érdekes olvasmány Honti Katalin Színház című könyve, amelyben a dramaturg, esszéista, műfordító, alternatív drámapedagógus a színház történetének legfontosabb állomásait mutatja be a görögöktől az abszurd színházig, hangsúlyozottan a színház és nem a drámaírás szempontjából.

A szerző könnyed hangon mesél miközben minden alapfogalmat világosan megmagyaráz.
Halász Zoltán gasztrotörténeti leírásait tartalmazó könyve Utazás kulinária címmel jelent meg, amely mintegy 100 kis fejezetből áll. Segítségükkel az olvasó "végigeheti" az év ünnepének étkeit és betekintést nyerhet különböző országok konyháiba. Az érdekes leírások mellől a receptek sem maradtak el.
Forrás: MTI