Muskátlis teraszokon

A városok közül Gyula, a falu kategóriában pedig Tápiógyörgye nyerte az idei Virágos Magyarországért verseny fődíjait. A két település fogja képviselni jövőre Magyarországot a 2008. évi Európai Virágos Városok és Falvak versenyén, az Entente Florale Europ

A fődíjakat az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium és a Magyar Turizmus Zrt. nevében Róna Iván, az MT. Zrt. vezérigazgatója nyújtotta át. Magyarország miniszterelnöke minden évben két települést jutalmaz a Virágos Magyarországért különdíjjal. Dobrev Klára, a miniszterelnök felesége személyesen adta át ezeket az elismeréseket Siófok, valamint Ozora képviselőjének.

Az országgyűlés környezetvédelmi bizottsága Mosonmagyaróvárt és Szarvast díjazta.
Az országgyűlés önkormányzati és területfejlesztési bizottsága Nagyrákos község munkáját ismerte el díjával. Az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium díjazottjai: Keszthely, Szentpéterszeg, Szombathely, Szálka, Budapest IX. kerület, József Attila részönkormányzat, Szekszárd.

Bajnai Gordon önkormányzati és területfejlesztési miniszter személyes elismerését Ágoston Ottóné, Eger város önkormányzatának munkatársa kapta több mint egy évtizedes, a város szépítése érdekében végzett munkájáért.

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium Hídvégardónak és Tokajnak, az Oktatási és Kulturális Minisztérium Vácnak, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium Ceglédnek, Bábolnának és Budakalásznak adta át díjait.

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium Körösladányt jutalmazta.
A Fővárosi Önkormányzat idén a X. kerületet tartotta méltónak díjára.
A Magyar Turizmus Zrt. díját Zalakaros kapta a város kategóriában. A falvak közül Muhinak nyújtotta át díját a Zrt. vezérigazgatója, Róna Iván.

A verseny fővédnöki díját Kunczéné Fellegi Katalin nyújtotta át Gelse község képviselőjének.
A verseny Arany Rózsa-díját azok a települések kaphatták meg, amelyek évek óta kiemelkedő eredményeket mutatnak fel a környezetszépítésben. Ezek: Csemő, Csesztreg, Makó, Nagyatád, Százhalombatta.

A Virágos Magyarországért versenyt 1994-ben hirdették meg először. Azóta a vetélkedés igazi mozgalommá vált, amely évente kétmillió embert képes mozgósítani a kulturált, élhetőbb környezet megteremtéséért.
Forrás: MTI