Az MDF hatástanulmányt vár

Országgyűlési határozati javaslatot nyújott be pénteken az MDF a pedagógusok kötelező óraszámával kapcsolatban. A dokumentum-tervezet szerint a parlament arra kérné fel az Oktatási és Kulturális Minisztériumot, hogy március 1-ig készítsen hatástanulmányt

Ez elmaradt ugyanis tavaly - indokolta a lépést Almássy Kornél, az MDF alelnöke.

A pedagógusok heti kötelező óraszámát egy tavaly nyári törvénymódosítással növelték 20-ról 22-re. Az MDF az országgyűlési határozatai javaslattal arra szeretné felhívni a figyelmet: nem lehet egy egész ágazatot érinti kérdésben úgy dönteni, hogy előtte nem készítettek a tervekről mélyreható szakmai elemzést.

A kötelező óraszámok növelése pusztán megszorítást jelent, tovább csökkenti az oktatás színvonalát, és nem oldja meg a közoktatás gondjait - mondta Pettkó András, az MDF országgyűlési képviselője. A politikus szerint a pedagógusokat folyamatosan jog- és létbizonytalanságban tartják azzal, hogy állandóan változtatják a tanterveket és a kötelező óraszámokat.

Az Országgyűlés jövő hétfőn dönt arról a népi kezdeményezésről, amelyet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) terjesztett elő, a pedagógusok kötelező óraszámának csökkentését akarja elérni az érdekképviselet, konkrétan az óraszám-emelés visszavonását. A szakszervezet is egyébként azt hiányolta, hogy nem mérték fel a tanárok valós munkaterhelését, úgy emelték meg a kötelező óraszámokat idén szeptembertől.

Az MDF pénteken benyújtott határozati javaslata független a PDSZ-étől, az ellenzéki párt ugyanakkor egyetért a szakszervezet kezdeményezésével - mondta a Független Hírügynökségnek Almássy Kornél. Az alelnök szerint hamarosan eldöntik, kérik-e javaslatuk sürgős tárgyalását. Ha azt elfogadja az Országgyűlés, kötelező érvényű lesz az Oktatási és Kulturális Minisztériumra nézve - tette hozzá.

Forrás: FH