A nő, mint kísérleti fehéregér

Szabályozás hiányában tengerimalacok helyett a nőkön próbálják ki az új szépítő eljárásokat - figyelmeztetnek plasztikai sebészek. Amelyik cég eljárását az egyik országban betiltják, az átköltözik egy másik államba, és ott hirdeti tovább a "csodálatos" rá

Sok nő annak ellenére aláveti magát a drága ránctalanító eljárásoknak, hogy azokról kiderült: nem hatékonyak vagy egyenesen ártalmasak. Nem egy esetben ráadásul képzetlen és hozzá nem értő "szakemberek" kezére adják magukat, közölte az InfoRádió.

A plasztikai sebészek brit szövetsége a kormányt vádolja azzal, hogy veszélynek teszi ki a szépségért bármilyen meggondolatlanságra kész nőket. Szerintük ugyanis azzal, hogy lehetővé tették a műtétet nem igénylő eljárásokat végző cégek önszabályozását, megnyitották az utat az előtt, hogy orvosi szempontból nem megfelelő szolgáltatásokat nyújtsanak.

"A szabályozás hiánya miatt a nőket tengerimalacnak használják az új eljárások kipróbálására" - hangsúlyozta Douglas McGregor, a szövetség elnöke.

Nagy-Britanniában csak 2005-ben 700 ezer szépészeti eljárást hajtottak végre, összesen 360 millió font (129 milliárd forint) értékben. Megközelítőleg 20 ezer klinika vállal kozmetikai eljárást, például Botox-kezelést, a ráncok eltűntetésére.

A Botox olyan szer, amelyet csak receptre lehet kapni, és csak orvos, illetve nővér adhatja be az injekciót - méghozzá szigorú ellenőrzés mellett. Ezt a szabályt azonban gyakran megsértik.

Nagy-Britanniában legalább 65 ránctalanító terméket árulnak, de ezek közül csak hetet engedélyezett a szigoráról híres amerikai élelmiszer- és gyógyszer-engedélyező hatóság, az FDA.

Hamarosan a szigetországban is elérhető lesz az eljárás, amelynek során a test egyik részéből kinyert zsírt és őssejtet a mellekbe injekciózzák. Az eljárás mellenként kétezer fontba kerülhet, hosszú távú előnyeit és biztonságosságát azonban még nem bizonyították.