Kőkorszaki gruppenszex és transzexualitás

Számos bebetonozott nézetet dönthet meg egy új kutatás, amely szerint a kőkorszakban élő emberek szexuális kapcsolatai közel sem csak a fajfenntartást szolgálták.

A Bradfordi Egyetemen dolgozó Timothy Taylor eredményei szerint a kőkorszak emberei nem csak élvezték a szexet, hanem számos módszert használtak az élmény fokozására. A praktikák a lekötözéstől a csoportos szexig terjedtek, és előfordult transzszexualitás is.

A Handbook of the Evolution of Human Sexuality (Az emberi szexualitás elvolúciójának kézikönyve) című kiadványban közölt tanulmány szerint a szexuális játékok széles körben elterjedtek voltak a primitív társadalmakban, és erősítették azok kulturális kötelékeit.

A dokumentum szerint a 30 ezer évvel ezelőttről származó, egy meztelen nőt ábrázoló willendorfi vénusz és egy körülbelül ugyanilyen korú, egy német barlangból előkerült kőfallosz a legkorábbi bizonyítékai annak, hogy a szexualitás közel sem csak a gyermeknemzésről szólt.

A téma szakértői úgy vélik, hogy Timothy Taylor tanulmánya és a hozzá hasonlók segíthetnek átértékelni azt az eddig széles körben elfogadott nézetet, miszerint az utódnemzés kedvéért létesített szexuális kapcsolat áll a legközelebb a természethez.

A bradfordi tudós egyébként úgy véli, hogy a monogámia csak akkor vált elterjedtté, amikor a vadászó-gyűjtögető közösségek letelepedtek, áttértek a mezőgazdasági termelésre, és rögzültek a férfiak és nők társadalmi szerepei, közölte az InfoRádió.